вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się eksploatują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od poprawnego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji zatem służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий