пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów właściwie nie uwydatni krawędzi trawnika względnie kwietnika jak małe żywe plot.

Bardzo wysokie, bo aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , zasną w przypadku potrzeby przesłania okoliczne budynki oraz ulice. Żeby stworzyć taki parkan rośliny sadzimy dookoła granic posesji. Jeśli mamy pod dostatkiem miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka przy okazji rodzi orzechy. Gdy pragniemy ażeby nasze roślinne plot było bardzo wysokie zaś zarazem wąskie to w cieniu można je ukształtować z brzostu powszechnego, grabu pospolitego lub klonu. Należy pamiętać niemniej jednak, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich przycinanie będzie utrudnione.

Nic dobrze nie zaznaczy projektu trawnika ewentualnie rabaty jak niskie żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawnik, jak i rabaty często nie mogą dobrze wzrastać w wskazanych terenach, niewielkie drzewa umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu czy tez osłonią gołe place gleby. Poprawnie przycięty nieduży żywopłot już sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ogrodzenia nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę tylko ploty kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w ciemnych kącikach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je małe jabłuszka, jakie można przerobić na konfitury.

Niewysokie albo rosłe roślinne ogrodzenia wolno pozyskać z krzewów iglastych.

Niestety, krzewy z tej klasy są znacznie droższe niż odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej toleruje brak słońca cis zwyczajny. Zazwyczaj szeroko się rozrasta oraz należny go obcinać, toż jego przemianę Cis można pościć samopas.Będzie błyskawicznie kiełkował zaś wstrzyma kolumnowy kształt.

Jeśliby wasz zaułek jest nadzwyczaj zacieniony, wskazane jest aby roślinny parkan rozświetlić kolorowymi krostami. Poniektórego z cienioznośnych typów maja metamorfozie o jasnych ewentualnie różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr przeciętny Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w największym stopniu ewidentne w słońcu, wszak nawet w chłodzie liście ostają dosyć jasne, mało co oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий